AYSAL; Bu Başarı Oda Emekçilerimizindir.

AYSAL; Bu Başarı Oda Emekçilerimizindir.

AYSAL; Bu Başarı Oda Emekçilerimizindir.
  • Güncelleme Tarihi: 07 December 2017

Oda Başkanımız Seran Aysal TÜRKAK denetimi ile ilgili basın ve kamuoyunu bilgilendirme resepsiyonunda yaptığı konuşmada; Türkak süreci ve denetiminin başarı ile tamamlanmasından dolayı onur duyduğunu belirterek, bu başarının koyduğumuz hedef ve vizyona sahip çıkan oda emekçilerimizin olduğunu ifade etti.   

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze (Asi) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarı ve KTMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Laboratuvarı yaklaşık 3 buçuk yıllık özverili hazırlık ve çalışmalar neticesinde tüm denetimleri başarı ile tamamlayarak TÜRKAK tarafından akredite edildiğini belirten başkan,

Bu denetimler neticesinde KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze (Asi) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarı 07.11.2017 tarihinden itibaren AB-1175-T dosya numarası ile TS EN ISO/IEC 17025:2012 standardına göre TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edildiğini belirtti. Ürün güvenliği yasasının yapı malzemeleri boyutunda denetim için alt yapının hazır olduğunu ve geciktirilmeden gerekli eksiklikleri tamamlayarak uygulanmalıdır dedi. Alınan belgenin Oda Laboratuvarımızın hem teknik hem yöneticiler ve idari hemde personel yeterliliğinin belgesi olduğunu belirten başkan bu belgeyi almada emeği olan başta Laboratuvar emekçilerimiz olmak üzere danışman, katlı koyanlar, Laboratuvar sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Yağcıoğlu’na özel olarak teşekkür etti. Özelde odalara ve KTMMOB’ye genelde ise ülkemize hayırlı olmasını diledi.

EMO Başkanı Mert Girgen ise Türkak ve akreditasyonun öneminden bahsettiği konuşmasında, KTMMOB Başkanı Selcan Akyel ise Odaları kutladı ve örnek olmalarını diledi.

 


Üst Taraf