Akreditasyon Denetimleri Başarı ile Sonuçlandı.

Akreditasyon Denetimleri Başarı ile Sonuçlandı.

Akreditasyon Denetimleri Başarı ile Sonuçlandı.
  • Güncelleme Tarihi: 28 August 2017

İMO Mehmet Göze (Asi) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarının TÜRKAK akreditasyon 2. Denetimi başarı ile tamamlanırken, tüm kriter ve denetim hedeflerine ulaştı.
İMO Laboratuvarında gerçekleşen denetimde idari ve teknik konularda denetimlerini  gerçekleştiren TÜRKAK denetcileri; Baş Denetçi Bilge Nurdan Yenice ve Teknik Denetçi Mavi Akyüzoğlu 2 tam gün süren denetimler neticesinde TÜRKAK baş denetcisi denetim ekibi adına kapanış toplantısında akreditasyon denetiminin başarı ile tamamlandığını belirtti.
Türk Akreditasyon Kurumunun ilgili komitelerindeki işlemlerin tamamlanmasının ardından İMO Mehmet Göze (Asi) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarı’nın akreditasyonunun onaylanıp belgelenecektir. Laboratuvarımızın yaptığı çalışmalar, raporlar ve test/deneylerin, uyguladığı tüm prosedürün uluslararası standartlara uygun olduğu belgelenmiş olacaktır. Gerekli kurul onayları sonrasında TÜRKAK oda laboratuvarımızın  uluslararası tanınırlığı olacak şekilde  akredite olduğunu ilan edecektir.


Üst Taraf