Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi ECCE’nin 72. Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi ECCE’nin 72. Genel Kurulu Gerçekleştirildi.

Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi ECCE’nin 72. Genel Kurulu Gerçekleştirildi.
  • Güncelleme Tarihi: 12 August 2021

Avrupa İnşaat Mühendisleri Konyesi (ECCE) Genel Kurulu dünyada devam eden pandemic koşulları nedeniyle çevrim içi olarak yapıldı.  11 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen genel kurula Kıbrıs Türk İnşaat Mühendisleri Odası’nı temsilen Genel Sekreter Abdullah Ekinci ve Bora Kutruza katıldı.

21 üye ülke ve 6 ortal kuruluştan 41 delege’nin katılım gösterdiği toplantıda tüm üye ülkelerin kapsamlı katlı koyacağı ve bir sonraki genel kurula kadar netleştirilecek ECCE 2022-2030 Stratejik Planı kapsamında Avrupa Birliği’nde ileri düzeyde teknik ve etik standartlarını teşvik etmek, inşaat sektöründeki diğer Avrupa kuruluşlarıyla işbirliğini desteklemek ve üye ülke hükümetlerine ve profesyonel kurumlara tavsiyelerde bulunulması görüşüldü.

Bunun yanında Avrupa ülkelerinde yaşlanmakta olan altyapı unsurlarının aletsel gözetimi ve buna bağlı tamirlerinin yapılmasına yönelik stratejik planın hazırlanmasına karar verilmiştir.

Yine Genel Kurul kapsamında İnşaat Mühendisliği Tarihi kitabının ikinci cildinin yayınlandığı ve üçüncü cilt için çalışmaların son aşamaya geldiği bildirilmiştir.

73. Genel Kurulun seçimli olacağı ve aynı zamanda “Uluslararası Deprem Mühendisliği Konferansının” da yapılacağı bir sonraki kurul 20-23 Ekim tarihlerinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya şehrinde gerçekleştirilmesine karar verildi.


Üst Taraf