Ekonomik Paket Müracaat Duyurusu

Ekonomik Paket Müracaat Duyurusu 

Ekonomik Paket Müracaat Duyurusu
  • Güncelleme Tarihi: 02 April 2020

“Bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sebebi ile zor bir dönemden geçiyoruz. Bu gibi durumlarda toplumların mücadele etmesi gereken ilk öncelik sağlık olsa da daha sonrasında olağan dışı gelişen ekonomik zorluklar ve ekonomik önlemler konuşulmaya başlanmalıdır.

Ekonomistlerin yakın tarihte tüm dünya için küresel bir ekonomik kriz olacağı öngörüsü ile KKTC hükümeti de bir ekonomik önlem paketi hazırlamıştır. Hazırlanan paket birçok kesimi memnun etmemekle beraber bizim mesleğimiz ve verdiğimiz hizmetler için geçerli olup olmadığı dahi belli değildir. 

Ancak ekonomik paketten üyelerimizin de faydalanabilmesi adına hem odamızın hem de tüm KTMMOB üyeleri adına birlik başkanlığının mücadelesi ve görüşmeleri sürmektedir. Süreci başvuru noktasına getirebildiğimiz taktirde ilgili yönetimlere iletebilmek maksadıyla bir liste hazırlamak için çalışma yapılmıştır."

Devletin öngördüğü ekonomik paketten yararlanılması ile ilgili olarak üyelerimizin müracaatlarında aranacak kriterler ekteki gibidir.


Dosyalar
oyuncu Ekonomik Paket Müracaat Duyurusu
oyuncu Ekonomik Paket Müracaat Formu
Üst Taraf