GENÇ-İMO için ilk adım atıldı.

GENÇ-İMO için ilk adım atıldı

GENÇ-İMO için ilk adım atıldı.
  • Güncelleme Tarihi: 04 July 2022

İnşaat Mühendisleri Odası bünyesinde GENÇ-İMO komitesi kurulması için 2018 yılından itibaren odaya kayıtlı üyeler ile tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirildi. 29.06.2022 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası Merkez Binasında yapılan toplantıya İnşaat Mühendisleri Odası adına İnşaat Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Abdullah Ekinci, Sayman Ahmed Erkmen, Yönetim Kurulu üyeleri Hüsnü Coşan ile Gözde Oğuz’un yanında İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze(Asi) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvar Sorumlusu Enver Toker katıldı.

Toplantıda İnşaat Mühendisleri Odasının genel işleyişi, vize bürosu ve laboratuvarın çalışmalarının yanı sıra İnşaat Mühendisleri Odası 45. Dönem Yönetim Kurulu’nun hedefleri katılımcı üyelere aktarılmıştır. Genel konuşmaların ardından odaya kayıtlı genç İnşaat Mühendislerinin oluşturacağı Genç-İMO komitesinin amaçlarının yanısıra odaya ve mesleğe katkıları aktarılmıştır.

2018 yılından itibaren odaya kayıtlı İnşaat Mühendislerinden oluşturulacak bu genç oluşum ile birlikte İnşaat Mühendisleri Odası bilim ve teknoloji ile kendini toplumsal yarar sağlayacak şekilde yenilemeye devam edecektir. Bu sayede GENÇ-İMO kamitesi İnşaat mühendisliğinin geleceğine ve sürdürülebilir gelişime katkı sağlayacaktır.Komite ayrıca üniversiteden yeni mezun olmuş üyelerin çevre ve piyasa şartlarına hızlı bir şekilde uyum sağlayabilmesine ve liderlik özelliklerinin kazanılmasa yarar sağlayacaktır.


Üst Taraf