İMO BAHAR VE DAYANIŞMA BALOSU GERÇEKLEŞTİRDİ

İMO BAHAR VE DAYANIŞMA BALOSU GERÇEKLEŞTİRDİ
  • Güncelleme Tarihi: 17 May 2024

46’ıncı dönem Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası’nın (İMO) geleneksel olarak düzenlenen İMO Bahar ve Dayanışma Balosu geçtiğimiz gün KTMMOB Başkanı, KTMMOB Danışman Başkanı, İMO Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, birliğe bağlı odaların temsilcileri, akademisyenler ve oda üyelerinin yoğun bir katılımla Acapulco Otel’de gerçekleşti.

Ekinci: “Toplumun önde gelen sorunları için çalışacağız”

Etkinlik, İMO Başkanı Abdullah Ekinci’nin açılış konuşmasıyla başladı.  Başkan Ekinci gecenin organize edilmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 2023 yılının zorluklarına değindi. Kahramanmaraş depremi ile birlikte inşaat mühendislerinin seferber olduğunu ve mühendislerin okulların tadilatı ile güçlendirme projeleri ile ilgilendiğini söyledi. Ekinci konuşmasında 46’ıncı dönem hedeflerine de değinerek, toplumun önde gelen sorunları olan trafik, iş sağlığı ve su taşkınları konusunda  çözüm üretmek için çalışacaklarını vurguladı.

Yağcıoğlu: “Başarıyla bir devir teslimi gerçekleştirdik”

İMO Danışman Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ise gecede yaptığı konuşmada geçmiş dönemlerdeki çalışmaları değerlendirerek, kendi başkanlığı dönemi sonrasında yönetim kurulu ile birlikte başarıyla bir devir teslimi gerçekleştirdiğini ifade etti. İMO tarafından her yıl organize edilen dayanışma gecesinin önemine vurgu yaparak, katılımcılara teşekkür etti. Yağcıoğlu konuşmasının sonunda yeni yönetimin odanın hedeflerini  çok daha fazla ileriye götürerek çalışacaklarına  inanç belirtti.

Aysal: “Birliğin yeni binasının açılışı Haziran’da gerçekleşiyor”

KTMMMO Başkanı Seral Aysal ise konuşmasında dayanışmanın önemine dikkat çekerek, birliğin yeni binası için hazırlıkların sürdüğünü ve açılışın Haziran ayı başında  gerçekleşeceğinin müjdesini verdi. KTMMMO olarak yeni binada hizmet vermeye devam edeceklerini belirten Aysal, mevcut binanında kısa sürede daha iyi noktaya gelmesi için çalışacaklarını belirtti. Aysal konuşmasını, birliğin güçlenmesi için tüm üyelerden destek beklediklerini ifade ederek tamamladı?

 ?

 


Üst Taraf