İnşaat Mühendisleri Odası 74. ECCE Genel Kurulu’na katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası 74. ECCE Genel Kurulu’na katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası 74. ECCE Genel Kurulu’na katıldı.
  • Güncelleme Tarihi: 19 July 2022
İnşaat Mühendisleri Odası 13-16 Temmuz 2022 tarihlerinde Malta’da gerçekleşen 74. ECCE (Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi) Genel Kurulu’na katıldı. Genel Kurulda İnşaat Mühendisleri Odası Oda Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ve Oda Genel Sekreteri Abdullah Ekinci tarafından temsil edildi.
Genel Kurul ECCE Dönem Başkanı Andreas Brander ve Malta Çevre ve Şehircilik Bakanı Stefan Zrinzo Azzopadri’nin açılış konuşmaları ile başladı. Bakan Azzopadri konuşmasında ülkelerin ve Birleşmiş Milletlerin politikalarının oluşturulurken İnşaat Mühendisliğinin bu politikalara doğrudan etkisi olan bir konu olduğundan ve bu meslek alanının öneminden bahsetti. Ayrıca Birleşmiş Milletlerin 2050 yılı hedeflerinden olan % 0 karbon emisyonu hedefine ulaşılmasında İnşaat Mühendislerine düşen görevin çok büyük olduğunun altını çizdi.
Genel Kurula katılan ülke temsilcilerinin tanıtılmasının ardından yeni üyelik başvurusunda bulunan Kuzey Makedonya’nın üyeliğe kabulu konusunda oylama yapılarak üyeliğe kabul edildi.
ECCE Başkanı Andreas Brander tarafından faaliyet ve mali raporlar sunuldu ve ECCE tarafından hazırlanan İnşaat Mühendisliği Tarihi Notları 3. Cilt tanıtımı yapıldı.
Avrupa inşaat sektörü ile ilgili haberler, gelecekteki etkinlikler, toplantı ve çalıştaylar, Avrupa Birliği lobi çalışmaları hakkında bilgiler verildikten sonra ECCE’nin geleceğini oluşturacak stratejik planların tartışıldığı çalıştay ile ilgili sunumlar yapılmıştır. ECCE’in vizyon çalışmaları için profesyonel marka yönetim elemanları ile yapılan grup çalışmalarının ardından Avrupanın farklı coğrafi bölgelerinde İnşaat Mühendisleri’nin karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirilmiştir.
Genel kurul süresince yapılan çalıştay ve grup çalışmalarının sonuçları delegelere bildirilerek ECCE’nin stratejik planı için temel oluşturacak maddeler belirlendi. Genel kurul sonunda geleneksel grup resmi çekilerek genel kurul kapatıldı.

Üst Taraf