KTMMOB İMO, TMMOB İMO İstanbul Şb. 47. Dönem Olağan Genel Kurul’na Katıldı.

KTMMOB İMO, TMMOB İMO İstanbul Şb. 47. Dönem Olağan Genel Kurul’na  Katıldı.
  • Güncelleme Tarihi: 25 February 2020

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ve İMO Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah EKİNCİ, TMMOB İMO İst. Şb. 47. Dönem Olağan Genel Kurulu’na davetli olarak katıldı.

Genel Kurul, İMO İstanbul Şubesi 46. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Nusret SUNA’nın açılış konuşmasının ardından Genel Kurula davetli olarak katılan konuk konuşmacılar İstanbul Milletvekili Hayrettin NUHOĞLU, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Cevahir Efe ÇELİK, Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı İbrahim TATAROĞLU, KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan YAĞCIOĞLU, İstanbul Milletvekili Gülizar EMECEAN ve Oda Başkanı Cemal GÖKÇE konuşma yaptılar.

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu 47.Dönem Genel kurulunda yaptığı açılış konuşmasından bazı satır başları:

“ Kıbrıs İnşaat Mühendisleri Odasını temsilen aranızda bulunmaktan duyduğum mutlulukla her zamanki gibi göstermiş olduğunuz misafirperverlik ve samimiyetten dolayı teşekkür etmek isterim “

“ Yakın tarihte yaşanan merkez üssü Elazığ olan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı dileklerimi iletir, acılarını paylaşır yaralılara da şifalar diliyorum”

“ Kıbrıs İnşaat Mühendisleri Odası’nın Yönetim Kurulunda görev aldığım yıllar içerisinde gördüğüm, hem Kıbrıs’ın hemde İstanbul Şube’nin önceki başkanları ile başlayan, görevlerimizi devraldıktan sonra ise Sayın Nusret Suna ve benimle devam eden iyi ilişkilerimizin ve dayanışmamızın önemi ve devamlılığı bizler için oldukça önemlidir. Çünkü İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube’nin Kıbrıslı İnşaat mühendisleri içinde her zaman özel bir yeri vardır. Şubenizin üstlendiği gerek ulusal gerekse uluslararası bilimsel çalışmalar gerekse de sosyal etkinliklerde her zaman ailenin bir bireyi gibi yerimizin olduğunu bilmek ve ihtiyaç duyduğumuz her anda ve her alanda desteğinizi yanımızda hissetmek bizleri daha güçlü yapmaktadır.”

Genelde TMMOB çatısının özelde ise başta İnşaat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemal Gökçe’nin yanı sıra şube başkan ve yöneticilerinin sergilemiş oldukları tavır, duruş ve görüşlerini Kıbrıs’tan oldukça dikkatli ve bir o kadar da takdirle izlemekteyiz. Ayrıca bugün burada bulunmamıza vesile olan nazik daveti için 46.dönem İstanbul Şube Başkanı Sayın Nusret SUNA’ya değerli ekibine ve kıymetli oda emekçilerine içtenlikle teşekkür eder, genel kurulun demokrasi, saygı ve sevgi çerçecesinde İnşaat Mühendisleri Odası’na yakışır şekilde gerçekleşmesini temenni ederken hem sizleri hem de kadınlarımızın meslek içerisinde ve sivil hayatta göstermiş oldukları eşitlik ve özgürlük mücadelesini saygıyla selamlarım.


Üst Taraf