KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odasi Başkani Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazimağusa Belediyesi'ne Ziyaret Gerçekleştirdi.

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odasi Başkani Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazimağusa Belediyesi'ne Ziyaret Gerçekleştirdi.

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odasi Başkani Ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gazimağusa Belediyesi'ne Ziyaret Gerçekleştirdi.
  • Güncelleme Tarihi: 01 April 2024
KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Gazimağusa Belediyesi'ne önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, bölgede yapılması planlanan inşaat projelerinin denetimi ve güvenliği açısından kritik rol üstlenecek ve denetim süreçlerini hızlandıracak KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze (Asi)Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarının bir Şubesini açmak için Belediyeden destek talep etti.
Gazimağusa Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Uluçay ile gerçekleşen görüşmeye Başkan Doç. Dr. Abdullah Ekinci, Genel Sekreter Ahmed Erkmen, Sayman Hüsnü Coşan ve yönetim kurulu üyeleri Nüshet İlktuğ ve Arif Soykök katıldı.
Başkan Abdullah Ekinci, günümüzde yapı denetiminin sadece yasal bir gereklilik olmanın ötesinde, yaşam alanlarının güvenliği ve sürdürülebilirliği açısından hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Doğru yapı denetiminin yapılan projelerde meydana gelebilecek kazaları ve yapısal sorunları önleyerek insan hayatını korumada kritik bir rol oynadığını belirtti. 17/6 Belediyeler Yasası'nın yapı denetimi kapsamında ülkede uygulanacak projelerin etkin denetimi için özellikle Gazimağusa ve çevresinde faaliyet gösteren inşaat firmalarına daha etkin hizmet verebilmek amacıyla bir laboratuvar açma hedefinde olduklarını ve bu laboratuvarın, yerel inşaat projelerinin kalite kontrolü ve güvenlik standartlarının sağlanması için kilit bir merkez olacağını belirtti.
KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası yetkilileri, bu kapsamda Gazimağusa Belediyesi'nden gerekli arazi ve/veya bina tahsisini talep ederek, laboratuvarı bir an önce hayata geçirmek istediklerini belirttiler. Böylelikle bölgede inşaat sektörünün kalitesini artırarak toplumun genel refahına katkı sağlayacaklarını ifade ettiler.
Gazimağusa Belediye Başkanı Sayın Dr. Süleyman Uluçay ise KTMMOB'un bu önemli talebini değerlendireceklerini ve bölgedeki inşaat sektörünün gelişimine katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade ederek, iş birliği için ellerinden gelen desteği vereceklerini belirtti.

Üst Taraf