KTMMOB "Dünya Su Günü" 2018 Semineri Gerçekleşti.

KTMMOB "Dünya Su Günü" 2018 Semineri Gerçekleşti.

KTMMOB "Dünya Su Günü" 2018 Semineri Gerçekleşti.
  • Güncelleme Tarihi: 23 March 2018

22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, “Su İçin Doğal Çözümler” temalı seminer düzenledi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre’nin de katıldığı seminerde, açılış konuşmalarını KTMMOB Genel Başkanı Selcan Akyel ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali yaptı.

2 oturumda gerçekleşen Seminerin ilk oturumunda, AB Koordinasyon Merkezinden  Hüseyin Hergüner, “AB Su Direktifi” ve KTMMOB Su Komitesi Başkanı Mustafa Sıdal, “İçme ve Kullanma Sularımız” konulu birer sunum yaptılar. İkinci oturumda, Çevre  Mühendisleri  Odası  Başkanı Doğuç  Veysioğlu  “Atık Suların Potansiyel Kaynak Olarak Tarımda Kullanılması”, Ziraat Mühendisi Süleyman Serinay  “Arıtılmış Atık Suların Tarımda Kullanılması Çömlekçi Çiftliği Deneyimi” ve Ziraat Mühendisi Erkut Uluçam “Kuzey Kıbrıs’ta Sulu Tarımda Sulama Sorunları” konulu birer sunum yaptılar.  Program kapsamında 5 bildiri ile gerçekleşen seminer, yoğun katılımla sona erdi.

 
 

Üst Taraf