Yapı Denetim Portalı Eğitimi Gerçekleşti.

Yapı Denetim Portalı Eğitimi Gerçekleşti.

Yapı Denetim Portalı Eğitimi Gerçekleşti.
  • Güncelleme Tarihi: 26 September 2023

17/6 Belediyeler yasasının yapı denetimi kapsamında ülkemizde uygulanacak projelerin etkin denetimi için Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği tarafından geliştirilen yapı denetimi portalının kullanımı eğitimi İnşaat Mühendisleri Odası tarafından yapıldı.

19.09.2023 tarihinde Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Konferans salonunda gerçekleşen etkinlik İnşaat Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Abdullah Ekinci ve Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Tunç Adanır’ın açılış konuşmaları ile başladı. Ekinci konuşmasında ülkede uygulanan yapı denetiminin yasalar bağlamında zorunlu olduğunu belirterek , oluşturulan bu portalın hem oda üyelerine hem de yerel idare makamlarına büyük kolaylık ve izlenebilirlik sağlayacağını belirtti. Genel Sekreter Abdullah Ekinci’nin açılış konuşmasının ardından söz alan  KTMMOB Başkanı Tunç Adanır yapı denetim portalının geliştirilmesi süreci ve hangi aşamalardan geçilerek portalın son haline geldiği hakkında bilgiler aktardı. Açılış konuşmalarının ardından yapı denetim portalının kullanımı ile alakalı  İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Coşan ve Portal Geliştirme Ekibi Üyesi Elektrik - Elektronik Mühendisi Buğra Gazioğlu tarafından katılımcılara bilgiler aktarılmıştır.

İnşaat Mühendisleri Odası üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen eğitim sonunda eğitime katılan oda üyeleri yapı denetim portalı alakalı soru, görüş ve önerilerini sunmuştur.


Üst Taraf