DÜNYA İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KONSEYİ (WCCE) 12. GENEL KURULU TAMAMLANDI.

DÜNYA İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KONSEYİ (WCCE) 12. GENEL KURULU TAMAMLANDI.

DÜNYA İNŞAAT MÜHENDİSLERİ KONSEYİ (WCCE) 12. GENEL KURULU TAMAMLANDI.
  • Güncelleme Tarihi: 25 October 2017

Kıbrıs ve odamızı temsilen Başkan Seran Aysal ve Genel Sekreter Bora Kutruza'nın katıldığı Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyinin (WCCE) 12. Genel Kurulu, 19-21 Ekim 2017 tarihinde, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası ev sahipliğinde Antalya`da gerçekleştirildi.

Genel Kurul açılış konuşmalarını ev sahibi meslek örgütü adına İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe ve  WCCE Başkanı Alfonso Alberto Gonzalez Fermandez gerçekleştirdi. Ülkelerin WCCE temsilcilikleri, Afrika Mühendisler Federasyonu Organizasyonu (FAEO) önceki başkanı yanısara üç yeni ülke Çin, Gürcistan ve Karadağın temsilcileri genel kurulda yer aldı. UNESCO temsilcisinin de yer aldığı genel kuruluda UNESCO - WCCE arasında ortaklık anlaşması imzalanarak önümüzdeki süreçte UNESCO ile ortak bir takım girişimler gerçekleştirilecek.

Genel Kurulun ilk günü Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi (WCCE) Yönetim Kurulu toplantısında; 2016-2019 dönemi için uluslararası Su Yılı girişimi tarafından ele alınan konuyla ilgili monografların yayınlanması, UNCESCO'nun Kadın İnşaat Mühendislerinin mevcut durumunu değerlendireceği SAGA raporuna ve mesleğe katılımlarının nasıl artacağına katkıda bulunulması ve diğer örgütlerle olan girişimler ve çalışmalar değerlendirildi. Karadağ Mühendisler Odası ve Gürcistan Mühendisleri Topluluğunun konseye üyelik talepleri görüşüldü ve karara bağlandı. 

Dünya Mühendisler Federasyonu Organizasyonu (WFEO) adaylarının 2020-2022 dönemi başkanlığı için sunumları gerçekleştiği genel kurul WFEO ile kısa ve uzun vadeli işbirliği potansiyelini görüşülerek belirlendi. Daimi komite çalışmalarının raporlarının sunulduğu 12. Genel Kurul çalışmaları mali raporların görüşülmesi ve onaylanması ile tamamlandı.


Üst Taraf