İMO Laboratuvarı, Zemin Mekaniği ile ilgili deneylere başlıyor.

İMO Laboratuvarı, Zemin Mekaniği ile ilgili deneylere başlıyor.

İMO Laboratuvarı, Zemin Mekaniği ile ilgili deneylere başlıyor.
  • Güncelleme Tarihi: 12 July 2019

İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze ( ASİ) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarı “Zemin Mekaniği” deneyleri ile ilgili hizmete başlıyor.

İnşaat Mühendisleri Odası bünyesinde geçmiş yönetimlerimizin, dönemin zorlu koşulları altında koymuş oldukları vizyonla kurdukları Mehmet Göze (ASİ) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarı kurulduğu tarihten itibaren hiçbir kar amacı hedefi olmaksızın özelde İnşaat Mühendislerine genelde ise inşaat sektörü ve topluma hizmet vermektedir.

Kurulduktan sonra sürekli gelişen laboratuvarımız bugün Kıbrıs’ın tek akredite yapı malzemeleri laboratuvarı pozisyonunda gelişimine devam etmektedir.

İnşaat Mühendisleri Odası 43. Dönem Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda deney faaliyetlerinin “Zemin Mekaniği” konusunda da geliştirilmesi maksadıyla laboratuvar içerisine gerekli altyapı ( cihaz, ekipman, kalibrasyon/doğrulama) tamamlanmış bulunmaktadır.

Laboratuvarımız validasyon ve sonuçların geçerliliğinin güvence çalışmalarının ardından zemin fiziksel ve mekaniksel özelliklerin tayini kapsamında 2 tanesi arazi olmak üzere zemin mekaniği alanında 14 farklı deney metodu ile hizmet verecektir.


Üst Taraf