İMO Ormanımıza 4580 Fidan Dikildi.

İMO Ormanımıza 4580 Fidan Dikildi.

İMO Ormanımıza 4580 Fidan Dikildi.
  • Güncelleme Tarihi: 17 March 2018
İnşaat Mühendisleri Odası ile Orman Dairesinin işbirliğinde, İnşaat Mühendisleri Odası Ormanına "Geleceğe Bırakılacak En Güzel Miras Ağaçtır" sloganı ile yapılan etkinlikle fidanlar dikilerek yeni bir orman alanı oluşturmak için ilk adım atıldı. Haspolat - Taşkent yolu üzerinde 100 dönüm araziye toplamda 4580 fidan dikilerek adamızın yeşillendirilmesine katkı konuldu.
İnşaat Mühendisleri Odası Başkan, Yönetim Kurulu, çalışanlar, üyeler ve üyelerin aileleriyle yoğun bir katılımla gerçekleşen fidan dikme etkinliğine Orman Dairesi Müdür ve yetkilileri, KTMMOB Genel Başkanı, KTMMOB'ye bağlı oda yönetim kurulu ve üyeleri,üniversitelerin İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencileri  de katılarak sosyal sorumluluğa ortak oldu.
Etkinlikle ilgili Oda Başkanımız Seran Aysal "özelde odamız genelde ülkemiz için çok önemli bir projemiz olan İMO Ormanının ilk fidanlarının dikilmesinden dolayı heycanlı, geleceğe bırakılacak miras içinde gururlu olduklarını ifade etti. Gerek orman alanının fidan dikilme aşamasına getirilmesine emeği geçenlere ve etkinliğe aileleriyle katılarak bu güzel duyguyu paylaşan oda üyelerimize, ailelerine ve katılan birliğimize bağlı odalarımıza ve üyelerine teşekkür etti. Bu etkinlikle Odamız finansmanı ile oluşturulan ormanının çevremiz ve adamızın yeşillendirilmesi adına çok önemli bir yatırım olduğunu belirtti. İMO'nun gerek farklı arazilerde orman alanı oluşturulmasına gerekse benzeri sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edeceğini ifade etti. Bu günden sonra ormanın yaşatılması için uzun soluklu bir süreçte hepbirlikte katkı koyma devam edileceğini aktardı.
 

Üst Taraf