İMO, 78. ECCE GENEL KURULU’NA KATILDI

İMO, 78. ECCE GENEL KURULU’NA KATILDI
  • Güncelleme Tarihi: 23 May 2024

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Doç. Dr. Abdullah Ekinci ve Genel Sekreteri Ahmed Erkmen, 78. Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi (ECCE) Genel Kurulu’na katıldı.

 

Riga'da gerçekleşen toplantı, 22-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında Letonya İnşaat Mühendisleri Birliği (LACE) ev sahipliğinde düzenlendi.

 

 "Eğitim, Araştırma ve Bilgi Transferi" ana temasıyla yapılan toplantının ilk gününde ECCE Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. 23 Mayıs'ta başlayan Genel Kurul'un açılış konuşmalarını ECCE Dönem Başkanı Andreas Brandner ve LACE Başkanı Raimonds Eizenšmits yaptı. Konuşmalarda, inşaat mühendisliği alanında sürdürülebilirlik ve yapay zeka kullanımının artan önemi vurgulandı. Yapay zekanın doğru ve verimli kullanımının incelenmesi gerektiği belirtildi. Genel Kurul, geçtiğimiz dönemki faaliyetlerin üyelere aktarılması ve onaylanması, mali konuların görüşülmesi ile devam etti.

 

Ayrıca, Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi’nin "Avrupa’da İnşaat Mühendisliği" kitabının yenileme çalışmaları üyelere sunularak, gelecek dönem hedefleri tartışıldı. "Letonya İnşaat Mühendisliği Eğitiminde Gelişmeler", "İnşaat Sektöründen Haberler" ve "Bina Değerlendirme Metodolojisi" üzerine sunumlar yapıldı.

 

Genel Kurul, yönetim kurulu seçimlerinin ardından sona erecek. Toplantı, 24 Mayıs’ta gerçekleşecek "Letonya İnşaat Mühendisleri Birliği’nin 100 Yılı, Letonya ve Avrupa İnşaat Endüstrisi’nin Gelişmesindeki Rolü" konulu konferans ile tamamlanacak.


Üst Taraf