İnşaat Mühendisleri Odası DAÜ-İnşaat Haftası Açılış Etkinliğine Katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası DAÜ-İnşaat Haftası Açılış Etkinliğine Katıldı.

İnşaat Mühendisleri Odası DAÜ-İnşaat Haftası Açılış Etkinliğine Katıldı.
  • Güncelleme Tarihi: 13 May 2022

KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu ve Genel Sekreter Abdullah Ekinci 11.05.2022 tarihinde Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Kulübü tarafından düzenlenen 27. İnşaat Haftası’nın açılış etkinliğine katılmıştır.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Umut Türker’in açılış konuşması ile başlayan etkinlik KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gürkan Yağcıoğlu’nun konuşması ile devam etmiştir. Yağcıoğlu konuşmasında Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü değerli öğretim üyeleri ve öğrencilerine İnşaat Mühendisliği mesleği hakkında bilgiler vererek, mühendis adaylarına meslek yaşamlarında karşılacakları risk ve  fırsatlar hakkında farkındalık yaratmıştır.Etkinliğin devamında KTMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Abdullah Ekinci katılımcılara bir sunum yapmıştır. Ekinci sunumunda, İnşaat Mühendisliği’nin tarihçesinden, İnşaat Mühendisliği’nin ve İnşaat Mühendisleri Odası’nın Kıbrıs’taki gelişiminden ve Oda faaliyetleri konularında bilgiler vermiştir. Ekinci ayrıca örnek bir olay analizi üzerinden katılımcılara deneyimlerini aktarmıştır. Konuşmaların ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serhan Şensoy tarafından Yağcıoğlu ve Ekinci’ye plaket takdim edilmiştir.

11-21 Mayıs tarihlerinde çeşitli etkinlik ve gezi ile devam edecek olan İnşaat Haftası etkinliğinin özelde Doğu Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine genelde ise mesleğimize yararlı olmasını  dileriz.


Üst Taraf