Laboratuvarımız TÜRKAK Tarafından Akredite Edilmiştir.

Laboratuvarımız TÜRKAK Tarafından Akredite Edilmiştir.

Laboratuvarımız TÜRKAK Tarafından Akredite Edilmiştir.
  • Güncelleme Tarihi: 01 December 2017

İnşaat Mühendisleri Odası Mehmet Göze (Asi) Yapı Malzemeleri ve Zemin Mekaniği Laboratuvarı yaklaşık 3 buçuk yıllık özeverili hazırlık ve çalışmalar neticesinde tüm denetimleri başarı ile tamamlayarak 07.11.2017 tarihinden itibaren AB-1175-T dosya numarası ile TS EN ISO/IEC 17025:2012 standardına göre TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) tarafından akredite edilmiştir.  Laboratuvarımızın bu akreditasyonu  ile TS EN ISO/IEC 17025:2012 standardına göre akredite olmuş ilk deney laboratuvarı olma niteliğini de kazanmıştır.

Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) deney raporlarının tanınırlığı konusunda Avrupa Akreditasyon Birliği(EA) ile Çok Taraflı Anlaşma ve Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği(ILAC) ile karşılıklı tanıma anlaşması imzalamıştır. Bu sebepten dolayı Laboratuvarımızın verdiği deney raporları Uluslararası geçerlilik kazanmıştır.

Laboratuvar akreditasyonu teknik yeterliliğin güvenilir bir göstergesi olarak hem ulusal hem de uluslararası yüksek saygınlığın göstergesidir. Laboratuvarımız akreditasyonu ile yeterliliğinin resmi olarak tanınmasını sağlayarak laboratuvarımızdan hizmet alanlara güvenilir deney hizmetleri sunma konusundaki yeterliliğini belgelemiştir.


Üst Taraf