İMO BASIN AÇIKLAMASI...

İMO BASIN AÇIKLAMASI...

İMO BASIN AÇIKLAMASI...
  • Güncelleme Tarihi: 09 December 2022

Geçtiğimiz gün bir TV programında LTB Başkan adaylarından birinin usulsüz, çarpık ve kendisinin de çok iyi bildiğini düşündüğümüz 21/2005 sayılı KTMMOB yasasına aykırı şekilde imal edilen Pandemi hastanesi ile ilgili bizim açımızdan çok talihsiz bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Yapıldığı dönem hem yasal hem bilimsel itirazları yapan İnşaat Mühendisleri Odası olarak şunu söylemek isteriz ki;

Bırakın bilimsel raporları, bugün 20 yaşında olan bir genç bile bahse konu yeri 2-3 kez su bastığını hatırlayabilirken, tüm bilimsel veri ve analizler buranın Lefkoşa’nın en ciddi taşkın riski bölgesi olduğunu gösterirken yapılan itirazları siyasete bağlayıp samimiyetsizlik ve güvensizlikle itham eden bu anlayış haddini aşmış ve kabul edilebilir değildir.

Kurulduğu günden itibaren tarafsız olarak bilim ekseninden ayrılmayan, 62. kuruluş yılını onuruyla kutlayan KTMMOB’nin güvenilirliğini ve Kıbrıs Türk toplumu içindeki yerini zedeleyecek bu tip konuşmaların bizleri derinden üzdüğünün altını çizmek isteriz.        

Ayrıca şunu söylemekte de fayda vardır;

biz bir meslek örgütüyüz ancak bilinmelidir ki, mesleki onurumuzun, meslek sınırlarımızın, mesleğimiz ve meslektaşlarımızın yok sayılıp aşağılandığı her yerde İnşaat Mühendisleri Odası olarak parti, kurum/kuruluş gözetmeden haklarımızı savunmaya devam edeceğiz.

Sonuç olarak, bizlerin yaptığı işin, bilimsel, evrensel ve tarafsız olduğunu hatırlatır mesleğimiz ile mesleki çalışmalarımızın siyasete alet edilmesine de izin vermeyeceğimizi kamuoyuna saygı ile bildiririz.

Saygılarımızla,

İnşaat Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu (a)

 

Gürkan YAĞCIOĞLU

Başkan


Dosyalar
oyuncu İMO BASIN AÇIKLAMASI
Üst Taraf